Snt Tela Top Fuse

 

TELA UYGULAMALARI VE GENEL TAVSİYELER

Uygulama sırasında tela üzerindeki ilaç ısı ile sıvı hale getirilir, basınçla ise, sıvının kumaşa gerekli oranda tranferi sağlanır. Bu işlem sonucunda ilacın soğuyup tekrar katılaşmasıyla, kumaş ve telanın birbirine tam yapışması sağlanır.

Tela yapıştırmada en sağlıklı yöntem pres kullanımıdır. Kullanılan presin kalitesi ve bakımlılığı, üretilen giysinin kalitesini doğrudan etkileyen en önemli unsurlardandır.

Kullanılacak telanın türü, uygulama yapılacak kumaşın tip ve özelliklerine göre değişiklik gösterse de, pres kullanımında bazı genel kriterler bulunmaktadır. Pres ısısı, genellikle 140C civarında olmalıdır.

Tavsiye edilen ısının kontrolü için ısı ölçer kağıtlar kullanılmalı, ısıya karşı duyarlı olarak üretilmiş bulunan bu kağıt, kumaş ve tela arasına konulup prese verilmelidir. Kağıt üzerindeki ısı göstergesinin kararma oranı ısı derecesini gösterir. Bu işlem, presin sağ ve sol kanatlarında aynı anda yapılırsa, çıkan sonuca göre, kanatlar arasında ısı farkı olup olmadığıda gözlemlenmiş olur

© 2019. Tüm Hakları Saklıdır.